Piasty

Zużyta piasta- czyszczenie i wymiana

Piasty w samochodzie są elementami konstrukcji odpowiedzialnymi za prawidłowe prowadzenie koła. Zadbane pozwalają na równomierne zużywanie opon i bezproblemowe prace serwisowe. Niekiedy konieczna je czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Nietypowe atrakcje weselne dla bogatych narzeczonych

Ceremonia zaślubin oraz wesele to niewątpliwie jeden z najważniejszych momentów w życiu dwojga kochających się ludzi. W tym szczególnym dniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, choć z całą pew czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE katowice

Do ekspertów w Katowicach

Pozycjonowanie Katowice to dobra jakość. Można korzystać z pomocy ekspertów. Pozycjonowanie strony oznacza nadanie jej popularności. Najpierw stronę trzeba stworzyć, a później przychodzi czas na . Do czytaj więcej »

ODBIORY mieszkań wARSZAWA

Zasady technicznego odbioru

Techniczny odbiór mieszkań będzie się różnić trochę od tego co rozumiemy poprzez odbiór samego domu. Wiele osób jednak myli pojęcia. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że jest to odmienny stan czytaj więcej »

taśmy bandujące Rzeszów

Wytrzymała taśma

Bardzo często, kiedy otrzymujemy sprzęt elektroniczny to jest on zabezpieczony styropianem, ale ma również , które nie są zbyt łatwe do zerwania. To naprawdę niesamowicie wytrzymałe zabezpieczenie, czytaj więcej »

Wycena śRODKóW trwałych

Skomplikowane zarządzanie

Zarządzanie firmą na pewno nie będzie zadaniem łatwym. Musimy tutaj przygotować sobie dokładny plan działania. Pomocna może księgowa albo też jakiś doświadczony doradca biznesowy. Najważniejsze też b czytaj więcej »

Odwodnienia liniowe

Najlepsza propozycja na rynku

Wykorzystywany teraz produkty budowlane muszą posiadać jakość najwyższą. Nikt nie będzie chciał budować domu murowanego ani drewnianego, jeżeli nie będzie miał pewności, że wszystkie elementy budowla czytaj więcej »

agencja interaktywna

Właściwy portal i jego przygotowanie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak przygotować odpowiednio portal internetowy. I jak się okazuje przygotowanie takiego portalu internetowego wymaga sporej wiedzy, ora czytaj więcej »

pozycjonowanie

Zalety pozycjonowania strony

Wiele firm dzisiaj zastanawia się nad tym jak wypromować własną stronę internetową, która w ogóle nie przynosi im żadnych korzyści. I jak się okazuje bardzo wiele firm ma z tym nie lada problem. Konk czytaj więcej »

śniadaniE dla uCZNIA

Uczeń nie powinien jeść przypadkowych rzeczy na śniadanie

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której uczniowie jedzą przypadkowe rzeczy na śniadanie. Teoretycznie jest to niedopuszczalne a w praktyce po prostu tak się dzieje. Wiem, że dla wielu z Państw czytaj więcej »

 

Podstawowe błędy przy organizowaniu konferencji

organizacja konferencji

Można bardzo łatwo wskazać na kilka błędów, które są bardzo często popełniane przy organizowaniu różnego rodzaju konferencji. Największym błędem jest to, iż nie dobiera się odpowiednich osób dla danego tematu. Z tego też powodu, sama konferencja jest nieatrakcyjna oraz stwarza poważne problemy, gdy idzie o zaufanie poszczególnym prelegentom. Ponadto, bardzo często same tematy są za długie! Prelegenci nie są w stanie zmieścić się w określonych ramach czasowych, gdy przechodzą do sedna sprawy. Najczęściej chcą omawiać wszystko, podczas gdy sama puenta ma zaledwie 5 zdań. Tym samym trzeba zwrócić uwagę, iż prelegenci wolą krótsze wystąpienia oraz bardziej konkretne oraz praktyczniejsze. Dlatego też uważam, że organizacja konferencji nie jest zadaniem prostym. Co więcej, trzeba także pamiętać, iż wiele konferencji jest za długich, gdyż trwają prawie cały dzień, a to nie z tego też powodu, że jest wiele przemówień, ale też z tego powodu, że są za długie!

Brak dobrego planu

Bardzo często organizacja konferencji nie jest powiązana z odpowiednim planem. Z tego też powodu poszczególne tematy nie są ze sobą powiązane, ani też poszczególne pytania kluczowe nie wynikają z poszczególnych przemówień. Gdyby każdy z prelegentów, mógł się zaznajomić z krótkim streszczeniem tego, co miał do powiedzenia poprzednik, to mógłby w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu, na omawianie tego samego. Bardzo często są to poważne problemy, gdy idzie o odpowiednie podejście do tego jakże skomplikowanego i trudnego tematu.

dobra organizacja konferencji

Moim zdaniem może być to szczególnie ważne zagadnienie, gdy weźmiemy pod uwagę to, iż wciąż organizacja konferencji jest zadaniem drogim, chyba że wszyscy nasi mówcy, zdecydują się to zrobić za darmo np. w ramach praktyk, na uczelni etc. Z pewnością aspekt materialny jest tutaj bardzo ważny, z tego też powodu większość szkoleń, które są w naszym kraju to właśnie płatne szkolenia na wiele zagadnień. Co więcej, organizacja konferencji dla wielu osób stała się dochodowym biznesem, co stwarza duże zatrzęsienie pomysłów na prowadzenie szkoleń i konferencji.